CHORWACJA – PROPONOWANE TRASY

Chorwacja mimo, że bardzo znana, nadal skrywa wiele tajemnic.
Nazywana jest „Karaibami Europy”. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu wybrzeżu, mnogości wysp, niezliczonej ilości zatoczek jest prawdziwym żeglarskim rajem. Lazurowe morze zaprasza do kąpieli, promienie słońca do wspólnego plażowania. Bez wielkich wiatrów i fal jest idealnym miejscem na żeglowanie. Chorwacja jako jedyny kraj z basenu morza śródziemnego jest uhonorowana „Błękitną Flagą”, która oznacza krystalicznie czystą wodę wzdłuż całego wybrzeża. Całość dopełniają fantastyczne krajobrazy, śródziemnomorska kuchnia w otoczeniu domowych winnic. Tam własnie Was zabieramy aby poprowadzić zupełnie inny wymiar szkoleń, budowania relacji, odkrywania sił i ducha motywacji.

Wybraliśmy najciekawsze trasy rejsów. Sprawdzone przez nas osobiście… wiele razy.

„Szlakiem parków narodowych” – Wspaniała rekreacyjna trasa, bezpieczna, idealna na pierwsze morskie wojaże. Mnóstwo atrakcji ze słynnymi wodospadami rzeki Krka, twierdzami w Sibeniku i jednymi z najsłynniejszych wysp świata „Archipelag Kornaty”, Park krajobrazowy Telascica, wyspy Murter, Żut, Smokvica to nasze miejsca na szlaku, gdzie zatrzymamy się na postoje pod gołym niebem z dala od cywilizacji. Zwiedzimy Park Narodowy rzeki Krka oraz uroczy Skradin, gdzie lubi wypoczywać Bill Gates. Zwiedzimy Sibenik, miasto z trzema twierdzami, wspaniałą promenadą i zabytkami pamiętającymi czasy starożytne. Nie zabraknie doskonałych morskich plenerów, kąpieli i chorwackiej kuchni.

„Dalmacja – kraina historii, słońca, serów i domowego wina” – Dalmacja to chorwacki region szczęścia, spowity złotymi promieniami słońca i szmaragdem morskiej wody. Zawiniemy do malowniczych miasteczek pełnych kolorowych targowisk z lokalnymi specjałami, małe galerie sztuki, zabytki z czasów rzymskich, urokliwe zatoki, wyspy. Dalmację ukochał sobie cesarz rzymski Dioklecjan, Juliusz Cezar rozbudował starożytną Salonę – do rangi stolicy Dalmacji. Zwiedzimy te miejsca i opowiemy Wam starożytne historie.
Krystaliczna woda, niewielkie odległości między miastami, słynne parki narodowe i archipelagi wysp to tylko nieliczne z atutów trasy dla zdobywców.


„Slow life & sail- czyli natura i relaks”. Popłyniemy północnymi zakątkami chorwackiego wybrzeża. Nasz szlak wiedzie przez wyspy i średniowieczne miasteczka. Wyspa Krk, Cres, średniowieczny Rab, wyspa Olib, Goli Otok- to tylko nieliczne miejsca, jakie odwiedzimy. Jest to prawdziwy odludny raj, pełen tajemniczych zatoczek, pełen zieleni, ciszy i spokoju. Trasa idealna dla odpoczynku i rekreacji.


„Śladami Tito” – jedna z najpiękniejszych tras na Chorwacji. Wiedzie przez wszystkie największe wyspy kraju. Hvar, Brac, Palmiżana. Celem wyjazdu jest wyspa Vis nazywaną bramą Adriatyku i spotkanie z historią tą odległą i tą najbliższą. To tutaj w czasach świetności Rzymu produkowano najlepsze wino starożytności, które było sprowadzane na dwór na zlecenie samego imperatora. Przez lata Wyspa Vis była zamkniętą strefą wojskową o znaczeniu strategicznym. Znajdują się tu doskonale zachowane bunkry dla łodzi podwodnych z okresu II wojny, najtajniejsze miejsce byłego układu warszawskiego – schron nuklearny. Odwiedzimy HVAR gdzie ślady pierwszej obecności człowieka są sprzed 5000 lat, a która to wyspa pachnie lawendą, kwiatami i rozmarynem. Zawiniemy do zatoki na wyspie Bisevo, na której zwiedzimy legendarną błękitną grotę. Ten rejs jest dla miłośników historycznych
i militarny zagadek.

Atrakcje towarzyszące dla każdej z tras:

  • skutery wodne
  • zwiedzanie atrakcji i zabytków na lądzie,
  • rafting i canioning,
  • degustacje potrwa i win w wybranych miejscach,
  • połowy ryb, kalmarów i ośmiornic.

Każda z tras jest doskonała dla incentive/familly travel, prowadzenia szkoleń,
integracji, budowania motywacji lub odpoczynku.

Jesteśmy gotowi jednorazowo przyjąć na rejs do 100 osób na jachtach 8 -10 osobowych. 

Sail and Learn